В Кривом Роге депутат горсовета вызвал полицию в школу, став свидетелем того, как «три десятка детей подметали территорию, выносили мусор, перекапывали клумбы, без присмотра взрослых». «Сегодня утр
В Кривом Роге депутат горсовета вызвал полицию в школу, став свидетелем того, как «три десятка детей подметали территорию, выносили мусор, перекапывали клумбы, без присмотра взрослых».
«Сегодня утром посетил 90 школу в Долгинцевском районе. Пригласил меня Виталий Фурманюк (ГО «Основи свідомості»). Он неоднократно предупреждал директора школы о незаконности использования детского труда на уборке школьной территории. Прибыв на место я увидел, что три десятка детей подметали территорию, выносили мусор, перекапывали клумбы, без присмотра взрослых Все это происходило без средств защиты от пыли. Для тех кто не знает, согласно приказа Министерства образования от 2008 года, школам запрещено использовать детей для выполнения каких либо работ. Мною был вызван наряд полиции и составлены документы для возбуждения уголовного дела», — написал депутат Андрей Немченко на своей странице в Facebook.
По мнению депутата, так «из детей делают рабов», поэтому он обратился к родителям:
«Уважаемые родители!!!» Наши дети сейчас должны отдыхать и набираться сил, а не выполнять чьи то незаконные распоряжения!!! Если описанная ситуация присутствует и в вашей школе — пишите мне в личку».
Пост депутата в соцсетях живо активно обсуждается криворожанами.
Так, педагог Светлана Могир опубликовала письмо Минобразования № 1 / 9-61 от 6 февраля 2008 года, в котором, в частности говорится:
«Навчальні екскурсії та навчальна практика є обов’язковими та необхідними складовими навчально-виховного процесу. Вони передбачають створення умов для наближення змісту навчальних предметів до реального життя, спостереження та дослідження учнями явищ природи і процесів життєдіяльності суспільства, розширення світогляду школярів, формування в них життєво необхідних компетенцій, посилення практичної та професійно-орієнтаційної спрямованості навчально-виховного процесу…
Зміст та форми організації навчальних екскурсій і навчальної практики, а також час їх проведення, визначаються адміністрацією навчального закладу. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів дозволяється вносити корективи до термінів організації навчальних екскурсій і практики з урахуванням місцевих умов, специфіки навчального процесу та профілю навчальних закладів, потреб виробництва та інших чинників (зокрема, надолуження виконання навчальних програм у зв’язку з вимушеним призупиненням навчальних занять тощо)».
Криворожанка Ирина Перетятько отметила:
«Я, загалом ЗА! Різні процеси мають відбуватися у житті дітей, але як що уся школа — техперсонал (звісно вони ж бабусі, з де більшого), вчітелі (молоді та гарні на шпилечках й накладних нігтиках) так от як що ж уся школа дружно працює, то це виховний процес і практика, ще там у ігрово-рольовій формі, під українські гарні пісні, а коли самі кинуті на призволяще діти, які в цей час курять та, вибачте ще, матюки гилять, то це вже інший процес, мало кому потрібний!!!».
«Можливо я щось не розумію, але шановні, чому відразу такі крайнощі: «з дітей роблять рабів»?! Кого з батьків ціх дітей зробила школа рабами привчаючи до праці?! Друге діло що до праці треба привчати з правильним підходом до процесу,щоб не нашкодити дитячому здоровью і саме в цьому і відповідальність дорослих , які повині бути біля дітей і також працювати з ними надаючи приклад…», — прокомментировала ситуацию Любовь Массай.
В то же время Максим Ищенко считает, что «найкраща і найцінніша праця це праця головою. Якби діти той час наприклад витратили на вивчення англійської то в майбутньому від цього було б набагато більше користі ніж мести пиляку віником!».
Кто-то увидел в ситуации «постсоветский режим в стране… скоро будем опять ходить стройными пионэро-комсомольскими рядами…(Инна Таран), а кто-то смотрит на ситуацию более оптимистично: «Ніхто не буде ходити стройними рядами, якщо сам не захоче» (Лана Рисенко).
В комментариях также родители учащихся из других школ делятся опытом решения подобной ситуации.