Четверг, 22 февраля, 2024
2.1 C
Днепр

Популярные новости

Інвестиційний фонд: що це таке?

Інвестиційні фонди нерідко називають фондовими корзинами та іншими фінансовими продуктами.

Коли ви вступаєте в інвестиційний фонд, керуючий вкладає гроші за вас. Він розглядатиме ринок цінних паперів і братиме і продаватиме для фонду на основі їх показників. Існує також різниця між інвестиційними фондами та фондами ETF. ETF зазвичай створюється для відстеження базового активу, наприклад, індексу. Вони зазвичай не управляються активним фондом, який здійснює активне управління. Вкладення фондів можуть бути спрямовані на певні теми, наприклад, розвиток ринку, або фонди можуть бути спрямовані на певний географічний регіон. Можливе поєднання різних інвестиційних категорій.

Як працює інвестиційний фонд?

У портфель інвестиційних фондів входять акції та облігації кількох компаній. У результаті, якщо ви берете участь у такому фонді, то ви автоматично вкладаєте в кілька компаній одночасно. Великий розкид – це розширення варіативності. Якщо ефективність однієї акції незадовільна, це обмежений вплив на ефективність всіх фондів. Одночасно позитивні викиди також можуть надавати обмежений вплив на загальний результат.

Керуючий фондом визначає склад фонду. Він або вона визначає, в які акції вкладати. Як фінансист чи учасник фонду, ви не впливаєте складу фонда. Керуючий фондом у Європейському Союзі має надавати фондам UKITS Ключові інформаційні документи для фінансистів KIID. Для фондів, не включених до UKITS, потрібне зобов’язання за Ключовими документами фінансиста KID відповідно до правил PRIP. Такі відомості нерідко можна знайти на сайтах відповідних фондів та на нашому торговому порталі. У тексті документа описується найбільш важлива інформація, така як склад фондів, витрати, попередні показники роботи та відсотковий розподіл фондів. Якщо ви вибираєте інвестиційний фонд, важливо прийняти правильне рішення про його вибір. Іноді, наприклад, потрібно мінімальне вкладення інвестиційний фонд. Якщо це прийнятно, це вірно зазначено на його сайті.

Відкритий та закритий інвестиційний фонд

Інвестиційні фонди можуть бути відкритими та закритими. Для відкритого фонду характерно те, що управляючому фондом дозволяється розширювати кошик акцій лише за вступ нових коштів. У відкритих фондах постійно враховується вартість чистих активів (NAV). Вартість відкритого фонду залежить від цієї NAV. Більшість інвестиційних фондів є безстроковими. Це означає, що вони можуть створювати більше акцій, якщо забажають. На відміну від цього, у закритих інвестиційних фондах кількість акцій фіксована.

Вартість відкритого фонду залежить від попиту та пропозиції на нього. При розміщенні замовлення на ЗПІФ вам необхідно заздалегідь вирішити, скільки ви готові заплатити або хочете отримати. За бажання ви зможете вказати ліміти. Наприклад, фонд N1, який створив Ник Измайлов, вважається відкритим.

За последние 7 дней

Последние новости