Сьогодні СБУ блокувало офіс та проводить обшуки в IT-компанії, що допомагала боротися з корупцією. Компанія YOUCONTROL зробила сегрегатор даних з ВІДКРИТИХ державних реєстрів про діяльність юридичних та фізичних осіб. Завдяки програмному комплексу, кожен з користувачів системи мав можливість побачити розгорнуті дані про економічну діяльність, пов’язані сторони тих чи інших фірм чи посадових осіб. Сервісом активно користувались журналісти та організації по боротьбі з корупцією.

Офіційний коментар про ситуації з обшуками у компанії YouControl.

Daniel Globa, адвокат і заступник директора з правових питань: «Як мені здається, відбувається абсолютне правове свавілля, і ми скочуємось у часи так званої злочинної влади»

Повний текст:»Сьогодні зранку, 23 березня, почались обшуки СБУ у співробітників нашої компанії вдома та в офісі. Підстава – рішення судді Шевченківського районного суд у 359 ст. Кримінального кодексу «Стаття 359. Незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації» від 3 березня 2017 р. У даному випадку мова йде про те, що компанією YouControl незаконно використовується доступ до відкритих державних реєстрів. 

«Це парадоксальна річ, адже законом передбачена відкрита можливість доступу до реєстрів будь-яких осіб, вільне копіювання, використання, поширення даних та іншої інформації, котра є відкритою і публічною. Це пряма норма закону, і не давати це – правовий нігілізм», – коментує ситуацію заступник директора YouControl з правових питань, адвокат Данііл Глоба.

В даному випадку співробітники СБУ України хочуть провести обшук і виявити всі носії інформації, на яких нібито зберігаються дані.

«Мене як адвоката не допустили до проведення слідчих дій до комерц.директора, навіть не дали показати адвокатське посвідчення і договір про правову допомогу. Та ж ситуація повторилась вдома у директора Мільмана Сергія, і те саме відбулось в нашому офісі на Шумського, 1-б. Врешті слідчий узгодив присутність адвоката при обшуку в квартирі Мільмана Сергія, проте в усіх інших місцях його присутність неможлива. Це дивна ситуація, бо у мене є всі підстави як адвоката, захисника, так і представника компанії YouControl як її штатного співробітника. В даний час ми не знаємо, що робиться офісі з документами і комп’ютерами, з майном співробітників», – розповів Данііл Глоба, заступник директора YouControl з правових питань.

UPD: Нашого юриста Daniel Globa вже допустили до обшуку в квартирі Мільмана, але в інші місця не пускають досі..

UPD2: Нам заблокували корпоративну почту. Новий контакт нашого піар-менеджера Antonina Ria pr.youcontrol@gmail.com

UPD 3: Причиною слідчих дій є постанова судді Шевченківського районного суду за статтею 359. «Незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації» від 3 березня. Ну що ж, вітаємо еру відкритих даних в Україні!

UPD 4: З обшуком приїхали до ще одного співробітника компанії.