Корреспондент 0564 поцікавився у відомого шоу-мена його волонтерською діяльністю та іншими речами особистого характеру
Нещодавно читачі сайту 0564 дізналися про про гумористичне шоу «Вар’яти», яке вже 18 жовтня зможуть побачити криворіжці, від керівника і натхненника цього творчого проекту Сергія Притули. В інтерв’ю нашому корреспонденту Сергій розповів дещо про історію «Вар’ятів», його учасників та деякі особливості «вар’ятського» гумору. В розмові з шоу-меном ми згадали і його колег з інших проектів.
Власне про це, на дозвіллі, можна ще раз прочитати тут: Сергій Притула — про гумор-шоу «Вар’яти»: Ми взяли такий старт, що зупинитись не можемо й досі.
Однак ми поцікавились й іншими речами, в яких Притула розкривається як людина і громадянин, бо ж точно знаємо, його криворізькі прихильники чекають на нові откровення і подробиці, сказані щиро, відверто й тільки для них.
Отож читайте продовження розмови:
— Сергію, Ви — волонтер, допомагаєте нашій армії. Як відбивається ця частина Вашого життя на творчості?
— Ніяк. Війна – не та тема, яку я збираюсь інсталювати у свою творчість.
— А яке Ваше ставлення до добровольчих батальйонів, які ще не увійшли до складу ЗСУ? Зараз з’являється стільки суперечливої інформації, що деякі люди не знають, що й думати? Ви підтримуєте добровольців?
— Коли розпочалась війна, ніхто не перебирав: добровольці чи регулярна Армія. Допомога була потрібна всім. Потім прийшлось, все ж, розставити пріоритети. У добробатах я практично не мав нагоди проконтролювати ту оптику чи транспорт, яку передавав на фронт. У підрозділах ЗСУ чи батальйонах МВС є чіткий алгоритм передачі матеріально-технічних засобів на баланс підрозділу, є матеріальна відповідальність тощо. Тож, вектори допомоги були спрямовані у тому напрямку. Конкретно зараз я не зовсім орієнтуюсь про які добробати ви запитуєте, коли кажете, що вони ще не увійшли в склад ЗСУ.
— «Вар’яти-Шоу» вже побувало на фронті? Або, може, плануєте?
— Ні, «ВШ» на фронті не виступали. З нашим графіком це практично не можливо. Окрім самих концертів є ще трохи корпоративної роботи, треба час на авторську роботу, останніх кілька місяців ми плідно працювали над підготовкою до зйомок нашого першого телевізійного циклу для Нового каналу та над адаптацією сценарію повнометражного фільму. Я бачу більшу користь у тому, щоб наша допомога була конвертована у конкретних придбаннях для хлопців на фронті. Станом на кінець вересня ми зі своїх виступів віддали на потреби АТО 860 000 грн. Це і безпосередні закупки транспорту і оптики, а також утримання реабілітаційного центру у Тернополі, який надає психологічну допомогу хлопцям, які повертаються з фрону, членам їх родин, переселенцям. До кінця року допомога перевалить за мільйон. Думаю, що в цьому є немала користь. А повеселити хлопців я можу й сам, коли доправляю до них все те добро, яке купую за кошти небайдужих українців зі всього світу. Особливо коли лишаюсь в них переночувати, тоді у бійців відбувається концерт з вечора до глибокої ночі. Благо, байок, історій та анекдотів за 35-ть років у моїй голові накопичилось достобіса!
— Як, наш погляд, чого бракує зараз українцям, що переживають одну з найтрагічніших сторінок в своїй історії? Яка Ваша настанова, побажання? Повірте, це дуже важливо для криворіжців.
— Я перетинався з вашими земляками під час боїв під Станицею Луганською. Розговорились. Вони тоді казали, що те, що зігріває – це підтримка з дому. Малось на увазі не тільки їх родин. Важливо, щоб людям було не байдуже!!! Важливо, прокинувшись зранку і відводячи дітей в школу, а самому їдучи на роботу, усвідомлювати, що десь там в окопі сидить хлопчина, який на своїх плечах тримає те мирне небо над Кривим Рогом, Житомиром, Ужгородом. І конвертувати це усвідомлення у конкретну допомогу: листом, теплими шкарпетками чи термобілизною, кількома гривнями найближчому волонтеру на дизель, щоб то доправити на «передок», чи іншому волонтеру, який має купити дорогущий тепловізор.
А ще розуміти, що зміни в країні починаються насамперед з нас. А не з того, що має вийти якийсь дядя на трибуну і дати команду: «Всьо! Йдем в Європу!». Формування впливового громадянського суспільства – наше першочергове завдання: не давати хабарів, притягувати до відповідальності чиновників, зрештою, дбати про чистоту свого під’їзду чи дитячого майданчика!
— Чи підтримує Вас у Ваших починаннях і проектах (творчих, волонтерських) Ваша дружина?
— Дружина у мене з Донецька. Їй болить все те, що там зараз відбувається. Звісно ж, вона підтримує мою волонтерську роботу. А щодо проектів творчих… Катерина є виконавчим продюсером телевізійної версії «Вар’яти-шоу». І це не тому, що ми одна сім’я, а тому, що за 8 років роботи на Новому каналі зарекомендувала себе відмінним продюсером і у «Підйомі», і в «ПеданПритулаШоу», і в «Ревізорі». Мені навіть трохи незручно було, бо у телеверсії дружина була з боку Нового каналу і ми часто мали суперечки, позаяк мені треба було вибити якомога більші преференції для «вар’ятів», а вона намагалась максимально оптимізувати процес для каналу. От такі пироги.
— Ну і хотілося би задовольнити цікавість криворізьких педагогів — відомо, що Ви закінчили школу з відзнакою і посіли 2-ге місце в Україні на захисті учнівської наукової роботи в Малій академії наук. Яка тема була тієї наукової роботи?
— «Соціально-демографічна характеристика населення Збаразького району Тернопільської області». Педагогам вітання!
І до зустрічі на концерті!
Нагадуємо інформацію, корисну для всіх, хто хоче потрапити на перше україномовне шоу «Вар’яти»:
Дата виступу у Кривому Розі: 18 жовтня
Місце: Палац молоді і студентів, початок 19.00
Квитки — за посиланням: https://goo.gl/n78epy
Сторінка в FB: facebook.com/varyaty
Сторінка в Іnstagram: instagram.com/varyatyshow
Сторінка ВК: vk.com/varyaty
Сторінка в Youtube: youtube.com/varyaty