Після повномасштабного вторгнення Росії до України майже кожен громадянин нашої країни почав задумуватись, чим він може бути корисний для держави. Не всі здатні тримати зброю і брати активну участь у бойових діях. До того ж, існує багато інших фронтів, на яких теж має вестись активна боротьба. Бажаючі активно допомагати військовим, зазвичай, стають волонтерами.
Волонтерська діяльність – добровільний вид благодійності, що здійснюється фізичними особами з їх власного бажання без отримання якоїсь винагороди. Вона виражається шляхом особистого надання робіт або послуг для досягнення суспільно значимої мети. Зараз волонтерство має одну мету – забезпечення воїнів ЗСУ та ТРО усім необхідним для комфортного ведення бойових дій, а також допомога людям, які через бомбардування та обстріли покинули свої домівки.
Чи варто волонтерити
Багато людей вважають таку діяльність своїм покликанням навіть у мирний час. Зараз, коли йде війна, вона дуже актуальна, але немає сумнівів, що й після її завершення волонтерство не втратить своєї значимості. Незалежно від того, чим саме займається волонтер, він:
- отримує корисний досвід. Це, першочергово, компетенції, які необхідні для допомоги іншим людям. Волонтерам доводиться встановлювати корисні контакти, багато спілкуватися з іншими;
- заводить корисні знайомства. Добровільна допомога передбачає обов’язкове напрацювання контакної бази. У процесі їх отримання велика вірогідність знайти доброго друга чи майбутнього колегу;
- постійно розвивається і навчається. Волонтерство – це не про байдикування, а реальна допомога й можливість ділитися отриманими знаннями. Таким чином, людина здобуває нові вміння, стає експертом у певній галузі;
- має можливість реалізувати власний проєкт. Це чудова можливість для того, хто мріє зібрати власну команду, залучити людей до своїх планів та ідей. На рішення можна найбільш ефективно впливати разом, роблячи рішучі кроки.
Зараз, у військовий час, волонтерство допомагає відчути себе корисним для держави. Активні пошуки того, що потрібно біженцям або військовим, відволікають від поганих новин, допомагають дистанціюватися від переживань, хвилювання тощо. Отже, волонтерство є корисним не лише для того, кому воно допомагає, але й того, хто ним займається.
Цей вид діяльності дає емоції, які неможливо порівняти ні з чим іншим. Це неоціненне відчуття, коли людина отримує допомогу завдяки тобі.